Agnieszka Jankowiak-Maik Agnieszka Jankowiak-Maik

Agnieszka Jankowiak-Maik - nauczycielka i blogerka edukacyjna, znana w sieci jako Babka od histy. Laureatka Medalu Wolności Słowa w kategorii Obywatel, laureatka XIV edycji Nagrody im Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata", liderka programów "Mobilny historyk" i "Mobilny wosowiec" wydawnictwa Operon, redaktorka i publicystka portali historycznych Ciekawostki historyczne i Twoja Historia. Popularyzatorka herstorii i społeczeństwa obywatelskiego.

Ainhoa Orensanz Ainhoa Orensanz

Ainhoa Orensanz

HEAD OF ACADEMICS AND INTERNNATIONAL BACCALAUREATE DIPLOMA PROGRAM COORDINATOR, Mahindra College, India

Andrew Teron Andrew Teron

Andrew Teron

HEAD OF SCIENCE AND FACULTY OF CHEMISTRY, Mahindra College, India

Aneta Kotlenga Aneta Kotlenga
Ashwin Paranjpe Ashwin Paranjpe

Ashwin Parnjpe

FACULTY OF ENVIRONMENTAL SYSTEMS AND SOCIETIES/COORDINATOR OF BIODIVERSITY AND SUSTAINABILITY, Mahindra College, India

Charlotte Blessing Charlotte Blessing

Charlotte Blessing

DEPUTY HEAD OF MAHINDRA COLLEGE, India

Elżbieta Opiła Elżbieta Opiła

Elżbieta Opiła prezeska Fundacji Kosmos dla Dziewczynek.

Doświadczona menedżerka, wydawca, zarządzająca rozwojem biznesu i organizacji. Pomagała w rozwoju firm doradczych, edukacyjnych i organizacji społecznych. Wspiera zarządy i wyższą kadrę zarządzającą w procesach zmian. Prywatnie zaangażowana mentorka kobiet, której pasją jest towarzyszenie im w umacnianiu osobistego przywództwa. „Moim mottem jest wspieranie kobiet dużych i małych, aby mogły swobodnie robić to, czego pragną. Także w prowadzeniu własnych przedsięwzięć i organizacji. Jestem w Fundacji wśród kobiet i ważne jest dla mnie, aby jej misja rozszerzała się, odnosiła konkretne sukcesy i miała realny wpływ na życie dziewczynek, które z odwagą i wiarą w siebie będą realizowały swoje pragnienia. I w spełnieniu tego celu Fundacji jako prezeska pomagam, z dużą frajdą”.

Ewa Kaliszuk Ewa Kaliszuk
Gill McGuigan Gill McGuigan
Jan Wróbel Jan Wróbel
Jędrzej Witkowski Jędrzej Witkowski
Jolanta Okuniewska Jolanta Okuniewska

Jolanta Okuniewska pracuje w Szkole Podstawowej nr 13 im. KEN w Olsztynie.

Od lat zaangażowana we wdrażanie nowoczesnych technologii do edukacji. Wieloletnia ambasadorka programu eTwinning w województwie warm.-maz. Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów na najlepszy projekt eTwinning dla młodszych dzieci. Nauczyciel Innowator, Honorowy Profesor Oświaty. Finalistka konkursu Nauczyciel Roku 2013 oraz finalistka światowego konkursu The Global Teacher Prize 2016. Trenerka kodowania, związana z programem Mistrzowie Kodowania, Zaprogramuj Przyszłość i stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Trzykrotnie znalazła się na Liście 100 osób zaangażowanych w cyfryzację polskiego społeczeństwa. Otrzymała nagrodę MEN za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Pracuje metodą projektów. W roku szkolnym 2020/21 ambasadorka akcji Czytam Sobie. Pierwsza Klasa. Szkoli nauczycieli, występuje na konferencjach w kraju i poza granicami Polski.

Justyna Suchecka Justyna Suchecka
Karolina Cieślak Karolina Cieślak
Katarzyna Mitschke Katarzyna Mitschke

Kasia Mitschke - pedagog, polonistka i trenerka komunikacji.

Współtwórczyni jednej z pierwszych szkół demokratycznych w Polsce i autorka książki “Kiedy szkoła jest problemem.”

Kazimierz Leończuk Kazimierz Leończuk

Kazimierz Leończuk - nauczyciel z 20-letnim stażem pracy w szkole.

Z wykształcenia historyk, który na przestrzeni lat pracy w szkolnictwie zdobywał kwalifikacje na nauczania kolejnych przedmiotów. Od ponad dwóch lat dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie na Suwalszczyźnie. W kierowanej przez siebie placówce chce ograniczyć tradycyjną formę oceniania wyrażaną w stopniach na rzecz informacji zwrotnej i oceny kształtującej. Twórca "nowych - starych" pracowni, do rozwoju zajęć interdyscyplinarnych.

Krzysztof Sarzała Krzysztof Sarzała

Krzysztof Sarzała – obecnie pedagog, trener, terapeuta.

Wcześniej założyciel Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku (w latach 1997-2019), Punktu Interwencji Kryzysowej w Starogardzie Gdańskim, koordynator Centrum Pomocy Dzieciom FDDS w Gdańsku, przewodniczący ZI w Gdańsku. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na trójmiejskich uczelniach (psychologia kliniczna, psychotraumatologia). Rozpoczynał pracę zawodową jako socjoterapeuta, specjalista profilaktyki uzależnień i interwenient kryzysowy. Pracuje również z rodzicami dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi.

Kuba Wygnański Kuba Wygnański

Kuba Wygnański

Socjolog, absolwent UW, stypendysta Uniwersytetu Yale. Działacz opozycji demokratycznej w latach 80-tych. Sekretarz Henryka Wujca. Uczestnik rozmów Okrągłego Stołu. Jeden z animatorów ruchu organizacji pozarządowych w Polsce od początku lat 90-ych. Współtwórca m.in. Banku Danych o Organizacjach Pozarządowych prowadzonego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor oraz Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Założyciel i obecnie Prezes Zarządu Fundacji STOCZNIA. https://stocznia.org.pl/. Współtwórca Funduszu Obywatelskiego gromadzącego środki na rzecz inicjatyw chroniących ład demokratyczny w Polsce https://www.funduszobywatelski.pl/. Członek Kapituły nagrody im Anody – Rodowicza przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Felietonista kwartalnika Więź. Laureat m.in. Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego, Nagrody Totus Tous, Nagrody im. Ks. J. Tischnera, Odznaczony Krzyżami Kawalerskim i Oficerskim Polonia Restituta, Senior Ashoka Fellow.

Fot. Muzeum Powstania Warszawskiego

Łukasz Korzeniowski Łukasz Korzeniowski
Magda Trubalska-Martyniuk Magda Trubalska-Martyniuk

Magda Trubalska-Martyniuk z Fundacji Kosmos dla Dziewczynek.

Historyczka sztuki, menadżerka projektów społecznych, trenerka oraz autorka fundacyjnego projektu edukacyjnego “Superbohaterki”. „Opowiadam dziewczynkom o super kobietach. Wspieram je i dopinguję, aby - kiedy dorosną - same zostały superbohaterkami albo… kim tylko będą chciały!"

Manish Thapar Manish Thapar

Manish Thapar

HEAD OF TRIVENI, CREATIVITY, ACTIVITY AND SERVICE COORDINATOR, Mahindra College, India

Marcin Korczyc Marcin Korczyc

Marcin Korczyc - nauczyciel, prezes Fundacji „Ja, Nauczyciel”

Absolwent filozofii na UAM w Poznaniu, dziennikarz, publicysta, menadżer oświaty, nauczyciel historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, wychowawca, tutor, trener, działacz NGO, jeden z liderów ruchu Ja Nauczyciel, współtwórca i jeden z liderów NOoE – Obywatelskich Narad o Edukacji, absolwent XI edycji Programu Liderzy PAFW, prezes Fundacji Ja, Nauczyciel.

Marta Majchrzak Marta Majchrzak
Michał Żmijewski Michał Żmijewski

Michał Wiktor Żmijewski - ojciec trójki dzieci, przedsiębiorca działający w branży IT (członek Zarządu http://codifive.pl), analityk i architekt systemów, programista.

Odpowiadał m.in. zarządzanie operacyjne i koordynację projektów budowy systemów wykorzystywanych w największych polskich przedsiębiorstwach (m.in. PGNiG, PSG). Społecznie zaangażowany w prowadzenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Warszawie (członek Zarządu koła STO). Pomysłodawca konferencji Koderek (http://koderek.edu.pl) przybliżającej wiedzę o nowych technologiach i współczesnych wyzwaniach edukacyjnych. Propagator przedsiębiorczości i wolontariatu wśród młodzieży. W okresie kwarantanny zaangażowany we wdrażanie zdalnej edukacji w polskich szkołach (ponad 4000 uczniów). Obecnie zaangażowany m.in. w projekt hybrydowej szkoły (http://hybrydowa.edu.pl). Stara się szukać nieoczywistych powiązań i możliwości, łącząc swoje wykształcenie psychologiczne i informatyczne.

Oktawia Gorzeńska Oktawia Gorzeńska
Oscar Avila Akerberg Oscar Avila Akerberg